| CuCiuLaki a întrebat:

Sal vreau sa imi cumpar un telefon si nu-s pe care sa il aleg. nokia n8 sau nokia e7.care este mai bun? nu conteaza pretul pentru mine.mersi

2 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Eu iti recomand Nokia N8.

Diferentele dintre N8 si E7 le gasesti in link-ul demai jos:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3252&idPhone2=3545

Singurele lucruri care-mi plac la E7, fata de N8, sunt sticla ecranului si anume sticla "gorilla glass" (foarte rezistenta la zgarieturi, socuri, etc.) si faptul ca are 1GB ROM-ul fata de 512MB ai N8-ului.
In schimb, N8-ul are camera de 12Mpx, slot de card (iti poti extinde memoria, ceea ce la E7 nu poti, sau cel putin nu prin card), are UPnP la WLAN, bateria tine mai mult pe 2G, filmeaza la 30 de fps fata de 25 la E7.

Numai bine si sa te bucuri de el! :)

| dana995 a răspuns:

Nokia n8