| ramonikateiubeste a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa ma imbrac la moda si sa fiu la moda ma puteti ajuta va rog!

Răspuns Câştigător
| PufiiPuff a răspuns:

Buna Ramona! big hug Pai... poti incepe prin a te uita prin reviste de moda [in functie de perioada anului]. Apoi poti cauta informatii despre cum sa iti faci parul, manichiura si pedichiura pe internet. In materie de imbracaminte trebuie sa stii ca e bine sa te imbraci cum te simti tu bine. Pot sa iti zic ca in vara asta se poarta tinutele casual. Culorile :
ALBASTRUL se va purta in doua variante. Bleu saturat si Cea de-a doua varianta de albastru este mai intensa si mai intunecata, cu o usoara tenta spre violet.

GALBENUL, culoarea soarelui si a caldurii, vine in sezonul urmator in nuanta lamaii. Ne duce cu gandul la vacanta, la veselie, optimism, libertate, caldura si relaxare. Se asorteaza de minune cu griuri, albastru, tonuri de verde sau portocaliu.

VERDELE se poarta in trei variante de culori.

In primul rand, verde crud.
Verde-jad.
Verdele smarald.

CREM / NUDE se pastreaza in tendinte si pentru primavara-vara 2013. Nuantele variaza de la piersica, roz si pana inspre gri, insa e o culoare cu care se pot crea tinute elegante si moderne. Vor fi la moda combinatiile de nude-negru-alb, precum si alte variatii cu marouri, rosu si portocaliu.

VIOLET. Este vorba de un violet intens si jucaus, o culoare care in 2012 simboliza misterul si eleganta, dar care vine in primavara-vara 2013 cu un aer la destins si calitatea de a fi potrivita pentru tinute casual. Cauta nuante de violet vanata, care se pot asorta perfect cu portocaliu, rosu, albasrtru, negru sau alb.

PORTOCALIU. Pentru sezonul urmator, portocaliul se va purta mai ales in nuante de piersica. Este o culoare optimista, calda si insorita, care ne duce cu gandul la lucrurile frumoase din viata. Cade bine in tinute alaturi de crem/nude, rosu, negru, alb, gri si anumite tonuri de verde si albastru.

ROSU intens este alta culoare vedeta pentru primavara-vara 2013. Pentru ca este o culoare atat de puternica, se va purta in principal in combinatii simple, cu alb, gri, negru.

Sper ca te-am ajutat. Funda, te rog? >big grin

2 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Interesant pare ca, TPU trece la matrimoniale dupa cum observ aici, se da funda pentru un salut si un zambet. Sa trecem la lucruri serioase daca vrei sa devi eleganta vezi oferta de aici: http://cumpara-haine-online.com/