| marggraf a întrebat:

Salut,am cumparat acum cateva zile un hanorac fain,problema este ca l-am luat odata la scoala si s-a scamosat(asa cred),adica s-au format "bilute" de material sub subrat, la buzunarele din fata.Am citit pe net si multi spun ca in timp patesc asa ceva, dar cum drq ca la prima purtare s-a facut de cacao nici macar spalat nu a fost...chiar ma surprinde, nu-i hanorac la 40 lei, nu-i problema de asta.Doar ca nu vreau sa mai patesc asa ceva pe viitor, vreau sa stiu dc asta s-a scamosat.

3 răspunsuri:
| Bejan_Mara_Ruxandra_1998 a răspuns:

Chestiile alea se numesc "pilling" sau ceva in genul
Poti incerca sa ie inaturi cu un aparat de ras sau sa cumperi un aparat special

| marggraf explică:

Pai si de la ce se formeaza? ce ar trebui sa evit?

| marggraf explică:

Faza e ca din acelasi loc, aceeasi culoare am luat si o pereche de paltaloni, iar ei nu au pic de scama, is exact ca atunci cand i-am luat, am uitat sa precizez asta