| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am dat o comanda acum aproximativ pentru un hanorac.
Singura metoda de plata a fost ceea cu cardul deoarece hanoracele respective sunt pictate de mana.
Ce pot face daca nu il mai primesc?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebare e aceasta? Am dat comanda acum aproximativ, cand ai dat comanda acum o oră o zi o lună

| sierra1 a răspuns:

Când l-ai comandat?

| KR0N5TADT a răspuns:

"... acum aproximativ pentru un hanorac..."
Nice! big grin

| Yuoia a răspuns:

"Ce pot face daca nu il mai primesc?"
Nimic. Te inveti minte sa nu mai platesti inainte de a vedea produsul.

| ZyRRe a răspuns:

Salut. Încearcă să nu mai plătești înainte, la site-urile mai puțin cunoscute sau în care nu ai încredere. Dacă este un card de debit la o bancă normală, nu prea ai ce să mai faci. Dacă ai plătit cu un card revolut, poți încerca la ei cu un ticket, poate ai noroc.

Recomand să folosești paypal de acum înainte la plățile online, nici nu e nevoie să adaugi bani pe contul de paypal, când plătești selectezi să îți ia banii direct de pe cardul pe care îl ai salvat pe platforma paypal. Dacă nu primești produsul sau serviciul în schimb, poți solicita celor de la paypal să-ți returneze banii. Solicitarea se poate face în maximum 30 de zile de la data la care a fost făcută plata. Succes!