| itsme47563847653 a întrebat:

Salut. Am facut o comanda la Sinsay in data de 14 iunie care nu a venit nici pana in ziua de astazi, o luna jumatate mai tarziu. Nu ar fi o problema daca nu as fi platit-o in prealabil, dar este platita. I-am contactat prin e-mail si nu raspund, la fel si la numarul de telefon nu raspunde nimeni. Cum considerati ca ar trebui sa procedez? Nu ma intereseaza de produse neaparat, dar imi vreau banii inapoi evident. Nu cunosc neaparat care este demersul din punct de vedere legal si cum ii pot determina sa ma ia in seama, deci as aprecia un sfat, multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi pe jos pana la ei si le ceri banii inapoi.
Sau ai platit o lectie de viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti incerca sa imntrebi intr-un magazin
daca nu plangere la opc

| gabicoo a răspuns:

Mergi într-un magazin fizic și întreabă.

| LisaJulie a răspuns:

Sa nu mai ai încredere intr-un site din acesta, de obicei ar trebui sa vine, dar o cunoștință a așteptat o luna și trei săptămâni de când a făcut comanda

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pe ce ai facut comanda? Site? Aplicatie?
De ce pana acum nu ai sunat la ei sa intrebi de comanda?
Si la mine a venit dupa 2 saptamani si dupa ce i-am luat la zor ca ce dureaza atata.
Din proprie experienta, si eu am vrut sa renunt la comanda, dar in magazin au zis ca trebuie sa vina, fac retur si imi dau banii atunci.
La tine a trecut prea mult timp, suna-i contacteaza-i cumva.
Poti sa te adesezi Protectiei Consumatorului.Ca ti-au luat banii, dar nu ai vazut niciun produs.
Mi-am schimbat total parerea despre Sinsay.Au devenit scarbosi.Produsele nu sunt extraordinare.Sunt niste produse pe site, dar nu in magazinul fizic si invers.