| neconectat99 a întrebat:

Salut,doresc sa-mi fac o sala de forta acasa si am gasit chestii misto pe amazon, stie careva daca livreaza in Romania?
Nu ma refer la 2 gantere si o bara, tot tacamul, as umple o duba.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Sfatul meu ca fost sportiv amator al mai multor sporturi printre care si bodybuilding, este sa mergi la o sala de forta daca ai posibilitatea de minim 2 ori pe saptamana si sa zic pana la 5 ori pe saptamana daca timpul permite.
Mai multi ne-am facut sali pe acasa si degeaba, dupa o perioada am renuntat.
Un cunoscut de-al meu are la vila o camera intreaga de peste 40 mp cu aparate fitness, saltele, saci de box etc, mai ceva ca in unele sali profesioniste, a facut de 2 ori in timpul pandemiei si acum sta camera aia ocupata degeaba, nefolosita.
Sala nu se face acasa ci in colectiv, din mai multe puncte de vedere, unul este spatiul, altul este faptul ca ai cu cine sa te ajuti, cu haltera pe gat acasa nu ai sanse se supravetuiesti, in colectiv te ajuta cineva, si mai sunt cateva zeci de motive.
Acasa nu poti face performanta sau sa te autodepasesti, in colectiv da!
Sfatul meu nu baga bani aiurea ci investeste banii acestia intr-un abonament lunar si daca esti incepator iti poti pune chiar antrenor personal 1 luna, doua cat sa inveti sa executi corect toate exercitiile.
Multi cred ca daca au vechime fac corect, 90% dintre ei executa prost exercitiile cu greutati si in viitor acestea lasa sechele.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gandeste-te la cate taxe vamale si TVA vei platii la tot ce depaseste $100 si la cat d emult vei platii in dolari americani, transportul international la cateva sute de kg.

| mihai69 a răspuns:

Amazon are pe fiecare pagină de prezentare a unui produs și secțiunea privind expedierea; dacă ai cont și ești logat, îți spune clar dacă livrează la adresa ta.
Recomand paginile din EU (de, fr, it, at etc.), nu extracomunitare ca să nu te mai încurci cu vămuirea.

| RoCkKiD a răspuns:

Majoritatea de pe amazon.de pot fi livrate in Romania. As vrea doar sa iti vad fata dupa ce vezi cat o sa coste transportul.

Răspuns utilizator avertizat
| popescuhertz a răspuns:

Amazon de obicei livrează în România. Dar depinde de vânzător, nu toți transportă în România. Totuși, nu ar trebui să aveți probleme. Singura problemă este că dacă cumpărați ceva din țara care este destul de departe, va dura ceva timp până să ajungă. Plus, cred că o să vă coste livrarea mai mult decât ganterele.