| stefanyya99 a întrebat:

imi puteti da o lista de rechizite pentru clasa a 8-a?

5 răspunsuri:
| bunelutu a răspuns:

25 caiete mate si 25 rom studentesti
si 25 mate normale si 25 rom normale.

| HappyOrange99 a răspuns:

Ai nevoie de: 15 caiete dictando mari, 15 caiete mate mari, cateva caiete muzica, la biologie si geografie recomand dictando deoarece se scrie destul de mult si vei termina repede caietele speciale, penar, pix, creioane, pasta corectoare, guma de sters, ascutitoare, coperti, trusa geometrie care sa contina si compas, ghiozdan bineinteles. Spor la cumparaturi

| LoLiPoP101 a răspuns:

In prima saptamana de scoala ia-ti un caietel sa notezi...si profesori va vor spune ce va trebuie

Răspuns utilizator avertizat
| PreaTareღ a răspuns:

Desigur : 25 Caiete Romana, (Care-l folosesti la mai multe ore in afara de romana) 5 Mate, Penar (2 sertare libere)
Ghiozdan (3 locuri libere), Acuarele (Vreo 10 culori) Carioci, Culori (15) Caiet de arta (50 file) Cumperi 2,
---------------------------------------------------
Oricum ia-ti un carnetel, profesorii o sa va dea detaliile,
Funda puppy dog eyes?