| Cristian7991 a întrebat:

cine poate sa imi explice si mie cum este cu garantia de livrare de pe okazii adica daca comand un telefon si in descriere scrie ca este impecabil si este zgariat primesc banii inapoi sau daca in loc de telefon primesc altceva. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Cristian

Înainte de a achiziționa un produs îți recomand să verifici cu atenție calificativele vânzătorului. Un numar ridicat de calificative pozitive înseamna un grad mai mare de seriozitate. De asemenea, tranzacțiile ce beneficiază de Garanţia de Livrare îți oferă certitudinea că vei primi ce ai comandat sau ca îți poți recupera banii în cazul în care produsele primite nu corespund descrierii lor.

9 răspunsuri:
| coztel5437 a răspuns:

Nu ai sa primesti nimic in schimb, eu stiam ca garantia o plateste tipul/tipa, e ca un fel de asigurare, adica okazii te asigura ca produsul este ok si daca nu ma insel ai dreptul la returnare si banii inapoi...

| Okaziiro a răspuns:

Salut! Dupa primirea produsului achizitionat prin Garantia de Livrare, ai la dispozitie 3 zile pentru a confirma calitatea lui. Daca obiectul nu corespunde descrierii facute pe site, poti depune o reclamatie din contul tau si te asiguri ca primesti un alt produs sau banii inapoi. Ai mai multe detalii aici: http://bit.ly/Ye8FyJ O zi frumoasa!

| airflow a răspuns:

Nu da banii pana nu te uiti in colet, eu asa fac mereu atunci cand cumpat ceva de pe net prin curier, se uita curierul urat pe mine dar asta e, si in cazul in care s ar intampla sa fie ceva in neregule nu platesc si nu iau produsul

| Cristian7991 explică (pentru airflow):

Da boss da imi da coletu pana nu ii dau banii? Nu am mai cumparat online daca poti sa ma ajuti

| airflow a răspuns (pentru Cristian7991):

Cand vine curieru, ii zici frumos ca vrei sa desfaci sa te uiti sa fie totul bine si l asiguri sa stea linistit ca nu i nici o pb nu i dai vreo teapa, daca nu vrea il pui sa faca, cale intoarsa si gata, mai bine nu mai iei produsul decat sa iei fara sa stii ce iei, da orium conteaza foarte mult calificativele vanzatorului de pe net

| Cristian7991 explică (pentru airflow):

Mersi frumos imi pare rau ca nu pot sa iti dau funda pentru ca am dato inainte

| airflow a răspuns (pentru Cristian7991):

Nu i nimictongue