| alex62493 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe ebay, dar nu stiu cum se calculeaza pretul. Puteti sa ma ajutati?

2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Acolo unde scrie Shipping, selectezi tara si iti da pretul pentru livrare. Daca scrie Does not ship in Romania, nu poti comanda, pentru ca nu livreaza. Cat priveste pretul, iei suma in $ si inmultesti cu pretul dolarului potrivit BNR (3, 60 sau cat e $)

| DisturbeDd a răspuns:

Dolarul in lei x cati dolari costa produsul + tva de 24 % pentru produsele care depasesc echivalentul a 10 euro + accize pentru parfumuri, bauturi, tutun + taxe vamale daca trece de 150 euro parca