| Antic2000 a întrebat:

Salutare este legal sa cumpar tutun la galeata sau punga?
am cumparat de pe siteul asta https://tutunlagaleatasipunga.ro/ si imi e frica sa nu patesc ceva.

4 răspunsuri:
| shookdazed a răspuns:

Nu patesti nimic, vanzarea tutunului in orice gramaj este legala, si eu de asemenea imi mai cumpar pungi de tutun si imi rulez tigari.
Atentie insa daca vrei sa parasesti granita, ai o anumita limita in care poti lua, din ce stiam 200 grame.

| ioana748 a răspuns:

Este legal siteul/firma, înregistrat/a la Registrul Comerțului.
Nu patesti nimic.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Iti e teama sa nu patesti ceva dpdv legal?
Sau iti este teama pentru calitatea tutunului si ce substante ar putea contine?

| eliancodrut a răspuns:

E legal pentru consum propriu, dar nu pentru revanzare.