| topuser a întrebat:

Salut, voiam sa imi comand ceva de pe site chicbutic, au produse de par si parfumuri, a comandat cineva? Sunt originale?

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pare un site legit si de incredere.
are sectiune de contact, nr de telefon afisat, email si adresa.
Poti verifica ce e cu firma respectiva daca dai o cautare dupa CUI.
Au sectiune pentru Transport si Politică de retur și rambursare.

Este dificil de spus daca toate produsele sunt originale. Ma uit la parfumurile alea Chanel si e greu de dat cu parerea doar din poze.
Piata de la noi este invadata de fake-uri, e un risc sa cumperi online.

Te poti uita la Politica lor de retur si rambursare. Eventual iti comanzi ceva si daca nu iti place, returnezi.

Insa pentru produse de lux, eu as merge la un magazin fizic. Ma uit, vad daca imi place - platesc, iar daca nu, nu cumpar. Nu ii incurc pe altii cu retururi.