| DudeesxD a întrebat:

Saluut TPU . :] As vrea sa imi pun piercing in limba si spranceana . Dar mama zice ca nu vrea acolo . Vrea in nas straight face . Voi ce parere aveti ? big grin

Fundoaiee

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
In primul rand fa-ti piercinguri daca chiar iti doresti, daca mama ta vrea in nas atunci sa-si faca ea.Eu sunt de parere ca piercingul in limba e o porcarie dar fiecare cu parerile lui.
Piercingul in spranceana mai merge, si cel in nas e tare (eu am big grin).
Succes si o zi placuta! happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama ta vrea așa?
Mă miră!
Nu te mai prosti cu așa ceva, fii persoană serioasă.
Pa, pa.

| benny a răspuns:

Bine ca nu ti-a zis sa iti pui in clitoris

| Magnifico a răspuns:

Pune doar in ureche si nas daca vrei neaparat 2. Daca nu fa cum zice mama ta.Ar trebui sa ii fii recunoscatoar ca te lasa sa iti pui unul!

Numai Bine!

| zuzualina a răspuns:

In nas se vede mai fr :d

daca chiar vrei, pune-ti

| V1sL0w a răspuns:

Cred ca mai bine faci ce zice mama ta... findca doar baieti isi pun in spranceana si in limba happy

| oanaX a răspuns:

Puneti in buza si buriclaughing

| allepurple a răspuns:

Parerea mea e ca in limba e cel mai naspa loc de pus piercing, pe langa clitoris. E incomod, definitiv, periculos, neigienic.
Big NO!
fa-ti mai bine in spranceana, sau mai da-ti gauri in urechi. Mi se pare cel mai dragut loc pentru piercinguri: urechea.
Si in nas e ok, atata timp cat iti pui unul micut si discret.

| Damira95 a răspuns:

Nu are rost sa vin acum cu replici gen "nu-ti pune ca o sa regreti mai tarziu" sau mai stiu eu ce. Din moment ce ti-ai pus in cap ca vrei sa faci asta, fa-o.
Nu ti-as recomanda sa iti pui in limba...o colega si-a pus si pe langa durerea groanzica, ai anumite restricitii alimentare. In plus se vindeca si ff greu. In spranceana eu nu mi-as pune pentru ca sprancenele modifica foarte usor forma fetei, in sensul ca o pensare diferita poate sa te avantajeze sau nu. In nas mi se pare cel mai dragut, sau deasupra buzei intr-o parte.

| dada12 a răspuns:

Mie imi plk doar in nas, mi se par si cele mai decente deex o colega de-a mea si-a pus in spranceana iar profa' de mate i-a spus directarei si a exmatriculato crying

| Prada_Cristina_1996 a răspuns:

Hello! Vreau si eu pierce in limba, dar nu l-a salon, la un baiat care a mai dat si stie... Ce trebui sa fac, si ce nu dupa ce imi dau? Cine imi spune! Multumesc.

| MariiaaDaaniiela a răspuns:

Eu am in limba abia mi l-am dat, ieri si pot spune ca este foarte tare in ciuda faptului ca sunt dureri suportabile, care trec dupa 3-4 zile.De durut nu te doare cand ti-l faci pentru ca iti amorteste limba o sa simti o usoara intepatura, dupa care o sa-ti simti limba perfect normala iar dupa putin, foarte putin unflata.Nu ai voie sa mananci oua, branza, cascaval lactate in general, nu ai voie sa fumezi( in cazul in care fumezi), nu ai voie sa consumi bauturi acoolice si acidulate si cam atat thinking Intr-o saptamana esti ca noua si poti consuma orice:*.