| anonim_4396 a întrebat:

Se potriveste sa ii cumperi unui baiat o bratara din argint?

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, brățara de argint se poartă și la fată și la băiat. E un cadou foarte frumos.

| minrest a răspuns:

Cred ca numai iubitului. L-ai indatora prea mult pe un simplu amic cu un obiect din argint. In plus, fiind bratara se face asociatie de idei cu o catusa. Limbajul simbolic se bazeaza in mare parte pe asociatii de idei. Daca e iubitul, OK, poate e o robie placuta, sau reciproca, sau un arest sentimental. Dar altcineva, eu cred ca nu merge.

| mentholinks a răspuns:

Merge. Dar sa nu te superi dupa aceea daca nu o poarta.

| Idkidk a răspuns:

Salut Luci, happy
Da, se potriveşte. Brăţara de aur este bună şi pentru băiat şi pentru o fată. Dar depinde dacă îi şti gusturile, că poate nu ii place. Dar până la urmă, gestul contează!
O zi bună! happy

| alexandrualind a răspuns:

Da,de ce sa nu?

| Infraverde a răspuns:

Sigur, de ce nu?

| SophieAgnel a răspuns:

Buna!
Cu siguranta e un cadou deosebit, sigur ii va placea.Si eu acum ceva timp i-am daruit prietenului meu o bratara de argint si a fost incantat!^^

| Silance a răspuns:

Depinde de gusturile baiatului, inainte sa faci un cadou ar trebui sa il cunosti sau sa il intrebi asa fara sa fie prea evident.

| Silance a răspuns:

Depinde de gusturile baiatului, deci trebuie sa stii gusturile lui cat de cat, daca nu le prea stii poti sa il intrebi intr-o discutie dar sa nu fie prea evident.Bafta