| ioana_5848 a întrebat:

Servus! Cam cat costa o vioara? Vreau sa incep sa iau lectii, insa mai intai trebuie sa strang banii ca sa o cumpar. mersi

2 răspunsuri:
| jannet a răspuns:

Primul pas este sa mergi la un profesor ( respectiv la cel de la care doresti lectii de vioara ) pentru un test. In mod normal el ar trebui sa aiba o vioara sau mai multe.El iti va spune ce fel de vioara iti trebuie in functie de varsta si marimea ta ( viorile au diferite dimensiuni).El iti va putea recomanda si ce fel de vioara trebuie sa-ti cumperi.Ca sa-ti faci o idee sunt viori pe net noi si second cu preturi care incep de la 200 ron si merg spre mii de ron.

| adyady54 a răspuns:

600 de lei