| cristinacecan2003 a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste glume.

Răspuns Câştigător
| 010123 a răspuns:

La popota unei unităţi militare căpitanul a scris pe perete:
Băutura ucide încet dar sigur!
A doua zi o mână completase:
Soldatul român nu se teme de moarte!

În timpul celui de-al doilea război mondial, Bulă a fost întrebat:
- Ce te-a făcut să te înrolezi în armată?
- M-am înrolat din mai multe motive. Am vrut să-mi slujesc patria, am vrut să lupt contra fascismului, am vrut să construiesc o lume mai bună, demnă de eroii ei, dar motivul principal a fost că m-au înhăţat ăştia.

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.
- E cineva acolo?
- Mai bine ma duc in padurice...
- Mai bine arunc o grenada...
- Mai bine te duci in padurice!
Sergentul e internat în spital de 2 săptămâni. Bulă se duce sa-l vadă și se întoarce cu o fata foarte, foarte tristă. Toți îl întreabă:
- Ce s-a întâmplat Bulă? Sergentul nostru... Chiar nu mai e nici o speranță?
- Da... mâine se întoarce în unitate

Bula in armata isi apara frontul. Vine comandantul si il intreaba:
-Bula ce este patria?
-Patria este tara noastra.
-Da Bula da mai mult. Ia zi tu Vasile.
-Patria este mama noastra.
-Ia zi si tu Bula ce e patria?
-Patria este mama noastra.
-Si ce ai inteles din asta?
- Ca sunt frate cu Vasile.

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/......la-armata/

5 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

2 scheleti se trag de piele happy

2 copii numar-o bila

2 chei se trag de par

bancuri secihappy

| lorypoly a răspuns:

1.Ce fac oamenii cand vine SFARSITUL LUMII?
-Se *** pentru ultima oaralaughing)))
2. De ce caraie cioara cand zboara?
-Schimba vitezele laughing)))

| ErenJaeger a răspuns:

2 roşii pe o linie de cale ferată : una zice "Uite vine trenul" iar cealalta raspunde
"Ete fleoşc! "

| Skizzo123 a răspuns:

Baa ai o fata de spate, cand vi zici ca pleci