| Kitty_4766 a întrebat:

Stiti cumva de ce numarul 6 de la Comorile Pamantului este de fapt nr 7? Si sunt 2 coperti. Una cu nr 6 cu Azuritul si una cu nr 7 cu halitul. SI piartra e de la nr 7. Trebuia sa fie,, Azuritul" cu nr 6. (Azuritul – 3 noiembrie 2010

9 răspunsuri:
| xilotto a răspuns:

Oi fi eu mai prost asa din fire... da sa ma bata cucu' daca am inteles ceva, desi cumpar acea revista laughing)

| Kitty_4766 explică:

Deci astazi trebuia sa fie numarul 6 cu Azuritul. Mi-am luat revista si sunt doua coperti. Una cu nr 6 si una cu nr 7. Si piatra este de la numarul 7

| xilotto a răspuns:

Da acum mi-am luat-o si eu si am patit acelasi lucru... hmm nu stiu care sa fie explicatia. Poate este o greseala de la edituura.

| barcelonamessi a răspuns:

Au incurcat numarul 6 era trandafirul de desert [27 octombrie 2010]
numarul 7 este halitul[3 noembrie 2010]
si nr, 8 e azuritul[11 noembrie 2010]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel... dar nr. 6 nu a fost saptamana trecuta cu trandafirul pamantului? de ce au bagat doar coperta nr. 7(halitul) cu piatra cu tot dar descrierea este de fapt pentru azurit cu o alta coperta tot cu nr. 6? zau daca mai inteleg ceva! ce harababura! are cineva o explicatie logica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe spatele copertii cu Halitul explicatia. E in chenar albastru sub cuprins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca nu au avut mostre de azurit... si nu puteau sa scoata revista fara piatra asa ca au bagat 2 numere...

| Vallynike a răspuns:

Au gresit colectia si la mine pune tatuaje la inloc la 9 pune 4 ceva de genu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când am citit spunea că nu au reuşit să extragă azuritul aşa că l-au amânat până dau de el