| Adella05 a întrebat:

Sunt in dilema! Nu stiu ce epilator sa imi iauhee hee. Care sa il aleg dintre braun silk-epil 5 si philips HP 6400? Puteti sa imi spuneti care este mai bun si care smulge si firele mici? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @TraficantaDeFundițe! Indiferent de ce tip de epilator ai folosi, firele de păr nu vor dispărea în totalitate. Ambele tipuri enunțate sunt bune, să nu te gândești că dacă are nu știu ce dispozitiv e mai grozav (al meu are 2-3 sau chiar 4 capete, dar sinceră să fiu, de obicei folosesc doar unul, același de fiecare dată). Alege-ți epilatorul după numărul de discuri (cu cât mai multe cu atât mai bine), după viteză, etc. Firele de păr cresc sub piele indiferent de marca epilatorului tău. Și cum ți-am spus și altă dată să nu-ți lipsească benzile de ceară pentru retușuri.
O zi cu zâmbet să ai!

5 răspunsuri:
| stiandan a răspuns:

Din cate am observat aici (http://www.braun.com/......dels.html) exista 3 modele de Braun silk-epil 5. Avand in vedere faptul ca exista un model destinat si epilarii firelor nedorite de pe fata iar tu iti doresti un epilat destul de fin, recomand sa mergi pe Braun.

Sotia detine un Philips si nu e chiar extraordinar de multumita (unele fire de par cresc sub piele si trebuiesc pensate manual).

Succes.

| marian2011 a răspuns:

E mai bun Braun silk-epil 5
iar daca nu vrei epilator foloseste benzile Veet

| allex4369 a răspuns:

Philips HP 6400 e mai bun

| kyDoOx a răspuns:

Braun e cel mai bun crede-mahappy

| OliviaLiv a răspuns:

Poi...Braun Silk Epil 5 si Philips HP 6400 sunt la fel de bune [iti spun din experienta propie] dar...cel mai bun e Braun Silk-Epil Poti alege si din altele caci mai sunt o gramada de epilatoare bune
Alegi ce vrei
Ei bine...'