| MountainRiver a întrebat:

Știți dacă mai există acele tablete-laptop? Dar nu cele care doar i se pun o tastatură și cică e laptop.
Știam (sau cel puțin așa văzusem în filme) că ar exista niște mini-laptopuri de fapt care se pot face și tabletă?
Eu am tot căutat disperată pe Emag, pe Altex și peste tot pe net, dar nada.

Oare să fie doar o minciună filmele alea cu ăia care scriau documente de la o așa zisă tabletă-laptop / laptop-tabletă dintr-o oarecare cafenea, bându-și cafeluța liniștiți și mâncându-și micul dejun cu ouă ochiuri în timp ce erau și proactivi lucrând? happy

6 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Exista. Dar nu in Romania.
Nici nu stiti voi cate lucruri sunt dar noi nu primim. Pe de alta parte, care le avem si noi sunt de calitate mai proasta decat in vest sau chiar Asia.
Prima data am aflat cu vreo 15 ani in urma cand cineva m-a intrebat "ce avea aia in poseta" ("Aia" lucra prin Italia). Un laptop mic care... Da, de marimea unei tablete, dar laptop. Acum, nu stiu daca sunt cu Windows (sper ca da) sau cu android.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu am tableta, cu tastatura si mouse conectate (prin portul USB).
A fost cumparat in tara.

| MCosmy a răspuns:

Microsoft Surface Pro 1, 2, 3, si asa mai departe pana la 9
Microsoft Book 1, 2, si 3
HP Elite X2

Si multe altele care difera specificatiile si preturile

| Dumitrache_Simona_Daniela_1994 a răspuns:

Eu am o tabletă Samsung și am conectat la ea și tastatura și mouse?‍♀️