| Lightmeup a întrebat:

TPU, am nevoie se sfatul vostru : in vara am un eveniment (nunta) si nu prea am idee ce rochie sa-mi cumpar/fac si nici cu ce sa ma incalt.
Sunt inalta (1, 76m) si putin cam plinuta (85kg), am umerii lati, abdomen proeminent si sunt lata in solduri, nu stiu ce informatii sa va mai scriu (daca e, ma intrebati pe privat), dar am nevoie de parerile voastre.
Funda*

6 răspunsuri:
| MACookie02 a răspuns:

Ai putea alege o rochie mai9 larguta si sa iti pui o curea in talie de preferat una subtire.Nu alege rochii cu umeri supradimensionati sau cum s-or numi si nu purta sacou sau bolero.

| danut a răspuns:

"Chryssha a răspuns: Intr-o rochie mai larga ( ca sa nu se vada soldurile )" iertare dar trebuie o rochie foarte larga, nevasta-mea are aceiasi inaltime si 61kg si tot i se pare ce este grasa si nu se lasa dand la pedale pana ajunge la cat vrea ea, ceva sub 60.

| danut a răspuns:

P.S. Nu s-a vrut o jugnire ci o reflectare la cine si ce suntem. Nu ma deranjaza "stupid" dar pe vremea cand m-am casatorit avem 1.86 m si 84 de kg. Cred sincer ca o domisoara nu ar trebui sa aiba 85k nici daca ar avea 2, 5m. Sincer cred ca ar trebui amanata casatoria cateva luni si sa tina o dieta de slabire pentru a intra in armonie cu natura. Se poate acorda alt stupid dar nu rezolva problemele fundamentale ale "subiectului" care vor aparea dupa casatorie cand proaspatul sot v-a "descoperi" avantajele unei noi relatii cu o domnisoara trasa prin inel. Ideia ca cineva (sotia) v-a slabi dupa cununie sau ca-i "produce" un urmas sotului, nu mai sta in picioare. Dupa cel mai scurt timp, sotul v-a zbura catre alta "floare". Iertare, dar asa stau lucrurile in viata asta reala.

| ZuzZzulina a răspuns:

Intr-o rochie mai larga ( ca sa nu se vada soldurile ) si pantofi in asorteu cu rokia de ex: rochia rosie si pantofii albi sau rokia albastra si pantofi negrii. Poti cauta pe net : poze rochii de ocazie. Daca esti bruneta ti-ar sta bine pantofii albi si rokia alb cu galben, daca esti satena in sta super bine in albastru sau verde, daca esti roscata ti s-ar potrivi o fusta si o bluza cu un model mai special, daca esti blonda de preferabil culori deskise. Sper ca te-am ajutat caci e un moment frumos sa mergi la o nunta happy

| Đeeα a răspuns:

Sallz! Uite aicea cateva rochii:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau intra pe www.google.ro si dai la imagini si scrie "rochii pentru nunta" sunt superbe rochiile. Daca iti place una dintre ele poti sa iti cumperi material si sa te duci la o croitoreassa. Sper ca te-am ajutat. Fundita? (scuze pentru greselei daca am)