| Alex10092003 a întrebat:

Un site de unde să îmi comand niște bluze și hanorace faine și mai ieftine?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pozele nu arata intotdeauna realitatea, de aceea este indicat sa mergi prin magazine si sa alegi cu ochii tai, ca sa stii daca-s faine sau nu.

Apoi, "comandatul" ala online poate avea si pret la livrare, ori tu vrei sa cumperi "mai ieftin", asadar este recomandat sa mergi personal la magazin, ca nu te costa nimic daca-l ridic tu.

| Alex10092003 explică (pentru Violleta2022):

Păi și motorina până la oraș tot acolo ajung sau comand dacă merg eu ajung mai scump

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex10092003):

Partea nasoala este ca ce comanzi s-ar putea ori sa nu-ti placa, ori sa nu-ti vina masura, de aceea este important sa mergi in magazine, sa probezi si sa alegi numai ce-ti place.

| adryang78 a răspuns:

Vinted.
Site-ul este foarte bine structurat. Tu plătești produsul, iar banii rămân într-un "portofel" virtual până când îl primești. Abia după aceea vânzătorul își primește banii.
Fotografiile corespund cu realitatea, rareori se întâmplă să nu primești un produs de calitatea descrisă pe site. Vânzătorii prețuiesc foarte mult rating-ul pe care îl dau utilizatorii și au tot interesul să aibă recenzii bune.
Noi, în familie, cumpărăm foarte des de pe Vinted.

| Alex10092003 explică (pentru adryang78):

Pe vinted sunt haine second hand

| c4nd4leante a răspuns:

Unele produse de pe H&M sunt ieftine. In rest, ar fi Sinsay (nu imi cumpar haine de acolo, dar preturile sunt foarte mici din ce am observat). Ar mai fi Trendyol si Shein (nici de pe astea nu-mi comand haine, cu toate ca imi plac hainele de pe Shein, arata bine). Vezi ce gasesti si pe Zalando, am vazut ca au reduceri de 50%, plus extra 20% daca folosesti un cod. Reducerile sunt pana pe 16 octombrie.

| Alex10092003 explică (pentru c4nd4leante):

Pe zalando au haine originale nu?

| c4nd4leante a răspuns (pentru Alex10092003):

Da, hainele de pe Zalando sunt originale. La fel si pe site-ul About You.

| Alex10092003 explică (pentru c4nd4leante):

Știu da acolo sunt mai scumpe pe zalando și about you față de temu și shein