| georgcyc a întrebat:

Va rog frumos îmi spuneți cum se face un cont pe Revolut, trebuie sa plătești cardul fizic 30 Ron și să ai in cont acei 50 Ron in contul revolut... Va rog frumos explicati-mi că nu reușesc să -mi realizez contul pana la capăt. Cine are revolut va rog scrieți toți pașii sa pot să-mi fac și eu cont.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Urmezi pașii din aplicație.
PS nu e musai să ai card fizic.

| anonimg a răspuns:

Nu ai nevoie de card fizic de revolut atâta timp cât ai un telefon cu NFC (adică să poți face plăți cu telefonul). Cardul fizic de revolut îl poți comanda direct din aplicația revolut oricând dorești după ce ți-ai făcut cont.

Ca să ai cont pe revolut trebuie obligatoriu să ai un cont bancar de credit sau de debit, la o bancă din România dacă ești în țară (Raiffeisen, BRD, etc).
După e ai contul făcut la o bancă, instalezi aplicația revolut și îți faci cont. Ai nevoie de cartea de identitate. Urmezi pașii care ți cere aplicația (va fi nevoie să faci poză la cartea de identitate; dacă nu o recunoaște din prima o să fie nevoie de multă răbdare ca să faci mai multe).
Îți găsești apoi parola la aplicația revolut. Să nu o uiți că sunt mulți oameni care tratează cu indiferență toate parolele care le au. Și să nu dai la nimeni parola niciodată.

Nu ai nevoie de bani ca să-ți faci cont pe revolut. Ți se va cere bani doar dacă vrei card fizic de la revolut doar pentru transport. Cred că 50 lei ar fi. Vei vedea asta în aplicație. Dacă vrei un card fizic mai frumos te va costa mai mult.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu nu am platit nimic la revolut(n-am dorit card fizic) și poți trece peste asta, trebuie sa fie un buton pe undeva

| Yasmin875 a răspuns:

Pierzi 50 de lei.

| anonimulll12345 a răspuns:

Poti sa alegi plan premium cate te costa 30 lei pe luna da trebuie sa tii planu premium activ 1 an, si prima luna gratis sau ceva de genu, daca faco asa ai inclusa livrarea cardului gratis. Daca alegi plan simplu fara cost de intretinere atunci trebuie sa platesti pentru livrarea cardului dar exact cat nu stiu