| Elly_1239 a întrebat:

Vreau sa-i iau mamei ceva de Paste. m-am gandit la ce dar chestia e ca am bani in pusculita dar sunt pentru tabara si nu ma lasa sa cheltui din ei...
Miar trebui 20 de lei...si nu stiu cum s`o pakalesc sa mii dea.Idei? PLS

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Pai uite, am 13 ani si fara sa vreau am facut bani. Eream inscris la un teatru de papusi si mergeam 5 fete si faceam taatru de papusi de la un club adica intrumentele nu ereau ale noastre si ceraem 1 leu pentru asta si daca ereau in clasa 20 faceam 20 lei si mergeam la multe gradinite happysau Eu aveam o vecina care nu puta sa plimbe cainele. Si poate cauti si u pe cineva si iti da cate 5 lei asa happy sau baby siter cam astea ar fi variantele happy funda confused sau sa o ajuti pe mama ta in bucatrie sa duci gunoiu si sa iei o nota buna si sa ii zici : mami imi dai si mie 2 lei de exemplu si in felul asta.o sa trangi garantat 20 de lei :0 mult succeswinking

3 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Pai pastreaza`i pe aia pentru tabara si roaga`l pe tata sau pe bunici sa te mai ajute, asa ii veti face un cadou impreuna si va fi tot la fel de fericitahappy.

| MiiMii a răspuns:

Pai poti vorbi cu tatal tau si il poti ruga sa-ti imprumute 20 de lei pana iti vine alocatia, si il rogi sa nu`i spuna mamei de acest imprumut. Cand iti vine alocatia ii dai cei 20 de lei inapoi iar restul de 22 ii pui in pusculita :*

| BiancaDenisa a răspuns:

Spune-i ca iti trebuie pentru. ceva la scoala. sau ca ai imprumutat de la o colega 20 de lei si trebuie sa ii dai inapoi!