| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile am instalat un joc (site-ul e ok teoretic, iar jocul e un demo). Imediat dupa ce s-a instalat am primit "threat found" de la windows protection iar jocul nu putea fi deschis de pe site. Totusi, aveam folder-ul instalat, pictograma de la joc etc.
Am sters ce era acolo si m-am gandit ca e ok. La protection history aveam "threat blocked si threat quarantined". Ieri nu s-a mai intamplat nimic, dar azi doar ce am primit o notificare cu "protected memory access, blocked, file overseer etc." Nu stiu daca a fost ok ce am facut, dar am cautat folder-ul etc si am dat delete. Ce sa fac sa nu mai am si alte surprize? daca a fost 'quarantied' nu inseamna ca a fost si sters din cate pare, deci teoretic inca ar fi in laptop chestia respectiva.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Instaleaza avast
instaleaza advanced boot scan signatures
da-i o scanare la boot

| TheWolfOficial1 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Okay, mersi

| Zuzu1991 a răspuns (pentru TheWolfOficial1):

Cu placere