| hemmke a întrebat:

Buna! Ce este eMag educatie sau macar exista? ChatGPT imi spune ca imi pot promova cursurile de IT acolo dar eu nu gasesc pe google!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Emag este un magazin online
https://www.emag.ro/

Cursurie de IT se fac la: liceu, facultate, online sau in anumite centre postliceale, dar in nici un caz nu se fac pe eMAG.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și cursurile tot cu chatgtp sunt făcute?

| hemmke explică (pentru suntserios):

Pe bune? Nuu

| suntserios a răspuns (pentru hemmke):

Ma gandeam ca daca ai facut tu pe bune un curs de IT te-ai descurca cu un search pe google.

| doctorandus a răspuns:

Dap, poti sa vinzi acolo carti, casete, CD-uri, DVD-uri. Cu conditia sa ai firma sau PFA.

| randomuser009 a răspuns:

POti numai sa le vinzi ca si carti, dar nu ai cum sa le promovezi acolo.
Chatgpt nu intelege pe deplin ce fac anumite site uri, el intelege multe lucruri mai mult teoretic, dar nu stie ca nu orice site e pentru promovare.
Ca sa explic asta: sa zicem ca ii zici un caz ipotetic la chatgpt, si il intrebi, ce faci daca totul e controlat, si el o sa ti raspunda aceleasi lucruri, daca tu ii spui ca mor oameni, daca incearca sa raspandeasca adevarul despre fraude, el o sa ti spuna, sa o faci dar sa nu mori, practic, el nu stie decat ipotetic, ce sa faca, dar practic, nu stie nimic, daca il intrebi medicina, nu toate simptomele dau boala, si am patit sa-i dau tot ce ar avea nevoie un medic pentru diagnostic, el vrea absolut tot ce e in carte ca simptomatologie, sa intelegi, nu te poti baza e el complet, poti doar sa ti faci o idee.
Probabil, a vazut ca eMAG e ceva unde se vinde universal(sau a vazut ca are ceva cu it si informatica, desi acolo sunt carti si el nu stie ca e altceva acolo), si de asta, si daca vrei sa l intrebi ceva, el nu va avea idee, decat daca cauta online, si cum am zis, el interpreteaza informatia, daca vezi ca nu stie ce spune, trebuie sa l mai trezesti, s-ar putea ca inca sa creada ca are dreptate, spune i sa-ti dea alte site uri, sau ceva de genul.

| randomuser009 a răspuns:

Practic el e un ai, si inca greseste destul de des, trebuie mereu sa verifici, mai da si surse non stiintifice cand tu ceri informatii verificate, am patiti si asta. De aia, nu tot ce vine de la chatgpt, e corect.