| Fekete_Andrei_1999 a întrebat:

Buna ziua!

Vreau sa va spun ceva! Eu sunt un fan YouTube si ma uit foare mult la iRpahahell.Am vazut ca a postat un nou videoclip cu un joc numit House Party si am vrut sa ma joc si eu.Am vrut sa il instalez dar am fost lovit de un virus.Eu nu stiu cum sa scap de acel virus deoarece el mi-a bagat 3 aplicatii suspecte 1. o aplicatie care imi schimba google-ul si trebuie sa intru pe o pagina principala ca sa pot scrie pe google.2.O aplicatie care imi da in continuu ads-uri si3.O aplicatie numica free WI-FI sau cv de genul.Eu as dori daca se poate sa imi dati ceva eliminator de virus pe gratis care sa il folosesc o data si gata fara licente si di-nastea pentru ca windows imi scrie ca am virusi pentru ca eu cand intru intr-un site imi scrie sa downloadez un anti-virus dar toate sunt cu licenta.Si am incercat sa sterg acele aplicatii.Le-am sters dar nu functioneaza.Va rog sa ma ajutati.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna, Andrei,

Iti recomandam sa iti salvezi datele pe un dispozitiv extern si sa iti reinstalezi Windows-ul. Pe viitor, este bine sa retii ca pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuita), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care sunt descarcate de pe sitturi de torrente.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat, sunt mai multe programe antivirus care au si variante gratuite, cum sunt Avast, AVG, Bitdefender, Malwarebytes Antimalware, etc.

| daniel123341 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti Dr.Web:https://free.drweb.com/download+cureit+free/?lng=en
Eu de cate ori am avut probleme a functionat.