| BellaKrisz a întrebat:

Cineva a facut un cont fals de Instagram si a postat poze(editate) cu mine si cu un prieten. Dupa asta contul fals era sters. Exista vreo modalitate de a afla cine se ascunde în spatele acestui profil?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exista nici o modalitate sa afli ceva ce a fost deja sters.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ti a adus prejudicii de orice fel poti face o plangere la politie si poate poate poate daca au chef se ocupa

| LisaJulie a răspuns:

Îl poți raporta și contul va fi atunci șters

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă acel cont a fost șters nu cred că poți afla.

| Smock9274 a răspuns:

Desigur, ca poti afla, dar acest lucru implica foarte multe metode legale, meta, compania care detine Instagram, este evident ca are datele pastrare si stocate, in termen de 30-60 de zile, de la solicitarea stergerii contului, daca nu a trecut 30-60 de zile de atunci, trebuie sa detii niste dovezi solide, despre identitatea contului care doresti sa il raportezi, despre identitatea ta, si poti intra intr-un proces legal, dar este costisitor si implica foarte mult timp, tu ca utilizator simplu nu poti afla identitatea exacta a cuiva de pe Instagram.