| Flavian1992 a întrebat:

Cum pot anula un bruiaj pentru semnal internet.La lucru ni s-a pus un dispozitiv de bruiaj si nu mai merge interntu decat h h+
4g e mort.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poți.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu are sediul pe un camp pustiu, e cam ilegal sa bruieze semnalul de mobil.

| VoidEternal a răspuns (pentru doctorandus):

Apelurile merg. Nu merge internetul.

Nu știu dacă "dreptul la internet" e trecut în constitutie. Sau legislație.

| TuzacAngelina a răspuns (pentru VoidEternal):

Probabil au o armată de juriști altfel nu ar fi îndrăznit, se poate cere o expertiză de la protecția muncii dacă radiația buriajului depășește limita și dacă depășește să îl treacă în sporuri pentru radiație la locul de muncă. Dacă trebuie să le dea spor pentru radiație le scoate buruiajul :)) https://www.emag.ro/......D95KC9MBM/

| doctorandus a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu "dreptul la internet" conteaza. Conteaza ca daca bruiaza vecinii e ilegal sa faca asta.

Chiar daca bruiaza un trecator (pieton) care asculta muzica prin streaming e ilegal.