| tonyc7 a întrebat:

Cum procedez sa scap de o extensie in Google Chrome cu care m-am trezit in perioada pandemiei, cand la firma la care lucram atunci, ni s-au dat niste adrese de mail cu care sa putem intra in conferinte online? Imi tot apare,, Your profile is managed by (numele firmei respective)". E posibil ca prin extensia asta, sa mi se spioneze activitatea pe Google chrome? Si cum fac sa o sterg definitiv?
Dau funda cui ma ajuta sa scap de ea.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

1)
Click pe cele 3 puncte din dreapta sus -
Extensions -
Manage Extensions -
debifezi acel buton de stare din dreapta (ON-OFF) -
apoi apesi Remove

https://www.cloudhq.net/c/f7582d7aa097ef

2) "E posibil ca prin extensia asta, sa mi se spioneze activitatea pe Google chrome?"

NU am creat-o noi, ca sa iti putem spune exact, cu certitudine, CE FACE ea, ce urmareste si ce nu.

Nici macar nu ne-ai spus numele ei.