| Skorpionick a întrebat:

După ce conectez cablul de internet de la router la PC, calculatorul se opreste imediat sau după câteva secunde. Dacă nu este conectat cablul, PC-ul merge fără probleme. Router-ul funcționează deoarece m-am conectat wi-Fi cu o tableta. De asemenea, am schimbat cablul cu unul nou si am pățit acelasi lucru. Stie cineva despre ce ar putea fi vorba? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| DontActLikeMe a răspuns:

Pot fi mai multe probleme:
1. Hardware (Port Ethernet defect sau placa de retea defecta)
2. Software (Drivere corupte sau conflicte software)
3. Problema de BIOS
4. Problema de alimentare