| UserName250000 a întrebat:

Pana acum primeam SMS cu cod PayPal. Acum cand vreau sa intru in cont, in loc de SMS, imi trimit astia apel. De ce?

4 răspunsuri:
| Delllla a răspuns:

N-au nimic de câștigat.

| Smock9274 a răspuns (pentru Delllla):

Cam au de castigat, ca-ti ofera o securiate sporita a contului tau, care este catalogat sa zicem, ca un cont bancar, unde ai depozitati banii.

| anjellique a răspuns:

Vezi in setarile de la cont, pentru ca poti alege cum sa iti apara

| Smock9274 a răspuns:

1. Posibil sa fie modificari in contul tau paypal, sa fii dus acest lucru.
2. Securiate sporita, poate paypal, a implementat o noua metoda de securiate in politica sa.
3. Probleme cu reteaua, unii operatori de telefonie mobile pot avea probleme cu livrarea sms-urilor.
4. Daca ai schimbat recent numarul de telefon, si exista probleme cu aceasta in baza de date paypal, acest lucru ar putea afecta modul in care primesti codurile.