| LupașcuDaniel2002 a întrebat:

Salut!
Recent mi s-a inchis contul de Instagram si contul de Facebook, motivul: Lipsa de autenticitate (eu avand doar poze cu mine si neincalcand nici o regula).
Am facut contestatie doar ca dupa contestatie mi l-au dezactivat definitiv.Am descarcat toate datele de pe cont dar cand dau sa deschid fisierele scrie ca sunt modificate sau sterse.
As dori sa stiu cum as putea sa imi recuperez conturile daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema. Sau sa imi spuneti un avocat pentru a contesta decizia(un link, un nr de telefon ceva)
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Știam că se poate rezolva cu cartea de identitate. Dar nu știu exact cum.

| LupașcuDaniel2002 explică (pentru anonimg):

Nici eu nu am găsit cum, când m au pus sa fac contestație m-au pus sa îmi arat fața doar, apoi mi l au blocat de tot

| Mădăd26 a răspuns:

Mai are altcineva acces la conturile tale? Ai postat cumva vreo poza facuta într-o zona restricționată precum Gradina publica?

| LupașcuDaniel2002 explică (pentru Mădăd26):

Nu,nu cred ca am încălcat nici o regula. Era doar un cont obișnuit, poze și story uri cu mine