| Stefan234949000 a întrebat:

Salut TPU.
Acum o săptămână am comandat un telefon de pe platforma olx.
Deoarece nu am avut timp sa ridic coletul expeditorul m-a sunat nervos ca dacă a pățit ceva coletul ma va contacta politia.
Acum din câte știu eu dacă coletul pățește ceva este vina firmei de curierat nu vina mea.
Va rog să-mi spuneți dacă este asa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca e vina firmei de curierat, doar nu era sa pazesti tu coletul in duba lor.

| ioana748 a răspuns:

Cine stie?
Omul nu a procesat corect.

| aizen0567 a răspuns:

Contextul e ciudat de ce acesta te a avertizat pe tine cu politia dacă coletul pățește ceva? doar dacă tipul e inconștient despre existenta domeniului de curierat și crede ca astfel nu i vei mai plăti telefonul, dar nu atâta timp cât coletul e ambalat și pus într-o cutie, punga etc rezistentă, tu nu suferi de nicio vina pentru daunele coletului(în caz că)dacă e cum am spus mai sus ar trebui să i explici tipului cum funcționează