| Chirila72 a întrebat:

Salutare! De un an ma chinui cu recuperarea unui cont de Instagram. Nu îl pot accesa, nu mai am acces la email și nici la numărul de telefon. Ideea este ca, din ce am văzut, contul de email ( Yahoo mai exact ) a fost dezactivat din cauza inactivității. dacă as reuși sa recuperez adresa de email, cu siguranța pot recupera și contul de Instagram. Problema este ca. nu știu cum sa fac asta. Ps, datele pe care le am folosit pentru crearea adresei de email au fost date acum 14-15 ani și nu mi le mai amintesc. dacă știți cum as putea rezolva problema. v as rămâne îndatorat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un cont odata dezactivat nu se mai poate reactiva fiindca a fost sters.
Trebuie sa accepti relitatea si sa mergi mai departe, iar pe viitor sa-ti notezi in casa, pe un caiet pe care-l tii in dulapul cu acte, toate emailurile, parolele si tot ceea ce ai nevoie, fiindca le poti uita si nu mai poti activa conturi, ca acum.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Bum, deci tu vrei sa-ti recuperezi adresa se email.
Contul Yahoo avea o adresa de email pentru cazuri din astea? Yahoo are acum optiunea "Sign in with Google". Poate reusesti asa.