| tonyc7 a întrebat:

Urmeaza sa plec in Olanda si vreau sa imi iau si laptopul personal cu mine. As dori sa stiu care sunt posibilitatile cele mai eficiente pentru a avea si acolo internet pe laptop. Fara sa fie nevoie sa imi fac un abonament local.
Dau funda.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Turism 1 săptamana? Roaming și hotspot.

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Urmeaza sa stau vreo 6 luni...Deci in cazul asta?

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

Îți faci un abonament acolo... Sau poate este deja net unde vei sta. De unde sa știm noi?

| tonyc7 explică (pentru suntserios):

Net unde voi sta ...Adica te referi la Wi-Fi?
De stat voi sta intr-un apart inchiriat

| suntserios a răspuns (pentru tonyc7):

La net. Că o fi wifi sau nu, irelevant.

Bula
| Bula a răspuns:

Faci abonament pe telefon mobil si transmiti de pe el internetul pe telefon (hot spot) SAU folosesti un wi-fi local accesibil.

| tonyc7 explică (pentru Bula):

Wi-fi -ul ala local se plateste? Te costa ceva? Sau e gratuit?

| Bula a răspuns (pentru tonyc7):

Sunt si gratuite (in locuri publice, restaurante, hoteluri si nu numai), iar daca e de la vecin, atunci te poti inrelege cu el.