| hondru a întrebat:

A avut vreo cineva abces fesier sa imi explice si mie ce fel i sa manifestat?

5 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Nu am avut niciodata, dar am mai citit o intrebare de genul acesta tot pe TPU. Pai, baiatul care a postat, a fost operat deoarece a avut aceeasi problema. Poti consulta un medic, pentru a stii cel mai sigur ce este de facut si mai ales, du-te mai devreme, nu in ultimul moment. Sper ca te-am ajutat.

| hondru explică (pentru AnaRadu):

Pai eu sunt plecat in austria.si nu am posibilitatea sa consult medic.in primul rand ca nu cunosc limba si in al doilea rand ca nu am cadr.sunt doar turist pe o perioada nedeterminata.happy.si mi-am facut singur o injectie. in ce consta injectia.un steroid pentru cresterea masei musculare de calitate. dupa 5zile de la acea injectie mi sa intarit jumatate din fesa dreapta mai exact partea de sus.am citit pe net despre abcese, noduli, dar nu sunt sigur ce este.uni spun ca este nodul. alti ca e abces.si mam axat mai mult pe abces deoarece apare si ca urmare a unei ne dezinfectari foarte bine ale pieli.eu am folosit un after sei pentru a dezinfecta.dar foarte cocentrat in alcol.

| AnaRadu a răspuns (pentru hondru):

Pai inseamna ca este un abces, daca apare in urma nedezinfectaro foarte bine. Nu stiu ce poti face daca spui ca momentan esti plecat, poate nu a fost o idee asa stralucita sa iti faci singur injectia. Mai astepta cateva zile, iar daca tot nu revine la normal, atunci poti cere parerea unui specialist. thinking

| hondru explică (pentru AnaRadu):

Am pus de 2 zile compresii cu varza.o zdrobeam la seicar si tot ce urma puneam pe alta frunza si aplikam pe acea zona.o tineam chiar si o noapte intreaga.acum vad ca a dat inapoi.nu mai este asa de lata acea zona tare.si par a sia mai pierdut din volum.si o pun si pe iubita mea sa imi maseze acolo cu zeama de varza.

| AnaRadu a răspuns (pentru hondru):

Pai inseamna ca pur si simplu se retrage singura.Adica daca spui ca a dat inapoi, inseamna ca esti pe drumul cel bun. tine-o tot asa pana nu o sa mai fie deloc. happy