| anonimulllll a întrebat:

A facut cineva piept din flotari? am 13 ani si vreau sa fac pana in iunie piept pentru ca sunt clasa a8-a si o sa vina banchetul si nu vreau sa arat urat... Nu ma duc la sala ca nu am bani, ce flotari imi recomandati faceti-mi si un program.

17 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu ai bani de sala, atunci cum o sa ai o alimentatie pentru muschi, care e de vreo 7-8 ori mai scumpa decat sala?

Fa exercitii pana cazi jos, tot nu o sa ai muschi.

| The1smartiest a răspuns (pentru Cosmin86):

Omu nu vrea sa arate de olimpia ma desteptul plii mele..omul vrea sa se implineasca un pic. ofilitule

| Flaviucu a răspuns:

Uite aici un program perfect pentru tine http://antrenamentflotari.blogspot.ro/2008/03/saptamana-1.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru Flaviucu):

De ce ai vrea sa ajungi la 100 de flotari? chiar conteaza rezistanta asa muschi? ( cu 100 de flotari nu faci muschi, doar rezistenta ).

de ce sa sacrifici atata timp pentru o amarata de rezistenta?

| S0nofS4tana a răspuns:

Din flotari desigur ca poti sa-ti faci un piept calumea, da doar nu e de ajuns, doar facand flotari le vei da o forma pectoralilor tai, dar nu ii vei creste, pentru masa musculara si in acelasi timp si "acea" forma a muschilor va trebui sa tii cont de urmatoarele:
1.Un program de exercitii, pe care desigur trebuie sa-l respecti, sa zicem 60 de flotari in trei serii, 30 de secunde pauza intre serii( la inceput), si o zi pauza, adica faci luni-miercuri-vineri exercitii si marti-joi- si week-end-ul liber, sau poti face si in week-end.
2.O alimentatie bogata in vitamine si proteine necesare cresterii masei musculare.
3.Trebuie sa respecti si odihna foarte mult ca atunci iti vor creste muschii, trebuie sa ai minim 8 ore de somn.
4.Sa bei lichide, daca vrei muschi necesar ar fi sa bei 3-4 litri de apa pe zi, nu doar 2.
Mult succes!

| anonimulllll explică (pentru S0nofS4tana):

Poi eu deja pot face cu usurinta flotarile pot 30 ar trebuie sa fac de 2 ori pe saptamana, 3 serii de cate de repetitii?

| S0nofS4tana a răspuns (pentru anonimulllll):

Pai poti sa faci 60 de flotari in trei serii cu 2 min pauza intre serii tinand cont ca poti sa faci 30 de flotari consecutiv, nu doar in serii, si faci asa: Luni-Miercuri-Vineri si Sambata ai mai putea sa alergi sau nu stiu sa ai o activitate sportiva, oricum mult succes!

| The1smartiest a răspuns:

Pai faci flotari normale.fa si tu 3-4 serrii pe zi x 20 -30 repetari cate poti tu. daca te simti in stare poti sa faci intr- o mana ..sau cu bataie din palme. in acelasi timp poti sa faci si niste tractiuni la o bara( de exemplu la bara de batut covoare sau stiu eu unde ai posibilitate.) si poti sa faci si genoflexiuni nu ti fac rau ..succes. Si DA poti sa faci pirept garantat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru The1smartiest):

Pe zi? rolling on the floor

alt copil mic laughing

Si apropo, tractiunile sunt pentru spate si biceps

| The1smartiest a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti pe dinafara ma. da ti foc n ai nicio legatura cu sala,. ai 40 kg ud?

| The1smartiest a răspuns (pentru Cosmin86):

Si apropo vbeam in general ma kcatule. nu stiam ..credeam ca genoflexiunile is tot pentru piept da ti foc ma coclituule

| Cosmin86 a răspuns (pentru The1smartiest):

1. se scrie "genuflexiuni", NU geNOflexiuni, felicitari, esti si analfabet
2. da, nu am nicio legatura cu sala, de-aia am 43 in brat la 26 de ani
3. si ca sa te "implinesti un pic" pierzi vremea cu flotari, fara o alimentatie pentru muschi

Cum spuneam, copil mic si analfabet happy

| The1smartiest a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum spuneam ma.ta a facut un avort.on!

| Cosmin86 a răspuns (pentru The1smartiest):

Nu ai nicio treaba cu sportul asta, nici macar nu stii ca muschii cresc in zilele de pauza cu o alimentatie bogata in proteine.

Fara o alimentatie bogata in proteine, exercitiile NU VALOREAZA DOI BANI, muschii NU CRESC doar de la exercitii.

Dar ce sa intelegi tu, la cat de redus esti.

Apuca-te de sah, lasa sala, nu e pentru inapoiati ca tine.

| denisiulian999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Lasa-i Cosmim, trebuie sa existe si tarani care sa cultive pamantulbig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru denisiulian999):

Stiu, oricum i-am dat ignore dupa ultimul raspuns happy