| adela2012 a întrebat:

Abdomenele crunch topesc grasimea de pe abdomen sau sunt la fel ca si abdomenele clasice, ajuta doar la muschii abdominali?
Ma refer la astea : http://www.youtube.com/watch?v=Gr6jkxRDODI

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Iti face ritmul cardiac sa stea la 130 batai pe minut timp de 20 de minute? daca nu, e pentru hipertrofie musculara, daca da, topeste grasimea

| adela2012 explică (pentru JohnnyBi):

Deci nu sunt bune nici astea, nu?

| JohnnyBi a răspuns (pentru adela2012):

Nu exista exercitiu bun sau rau, doar necesar tie sau nu. pentru un abdomen plat faci cardio, pentru patratele cardio + abdomene, pentru utilitatea corpului abdomene. depinde de scop.