| vasyyyyyy a întrebat:

Am 15 ani si 1, 66m inaltime.Cum sa fac sa cresc in inaltime mai mult? mentionez ca m-am apucat de exercitii fizice si galtere de un an jumate si am musculatura formata. mai cresc de acum in inaltime? ce trebuie sa fac sa cresc mai repede?

4 răspunsuri:
| C8PILUcool a răspuns:

Depinde de genele tale de exemplu in martie 2013 aveam 1.70 (14 ani), noiembrie 2014 1, 77(15 ani) asta mi s-a intamplat mie depinde de fiecare.

| Maxim96 a răspuns:

Asteapta incamai ai timp! nu esti foarte scund, si eu eram scund cam 165 la 14 ani, iar pana la 16 am mai crescut vreo 15 cm!

| EllaMazerschi a răspuns:

Nu iti fa griji, eu am 1, 65 m la 21 de ani. Cel mai bine ar fi sa te apuci de un sport cu ar fi baschet, inot sau tenis, dar ai o inaltime destul de potrivita pentru varsta ta

| rodyrody a răspuns:

Mai ai destul timp sa cresti, nu-ti face griji pana la 18 ani mai ai timp in care sa cresti...Baschetul este indicat la cresterea in inaltime deoarece el contribuie la intindera oaselor, incearca sa joci foarte mult baschet!