| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, si as vrea sa invat sa fac sfoara si spagatul. Nu am facut foarte mult sport, doar ceva dansuri, handbal.As mai putea sa invat break dance, hip-hop, street de acum? big grin

Răspuns Câştigător
| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Fandari laterale si din fata. astea ajuta ft ft ft muult! eu cu astea am reusit sa fac spagatul si sfoara si atletismul m-a ajutat putin big grin

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NOname0917 a răspuns:

Faci totul treptat... cat despre dans. nu e tarziu. toata viata invatam. ti-as putea sugera si C-Walkwinking

| vladEUS a răspuns:

1. sfoara si spagatul e acelasi lucru...
2. poti sa incepi de acum sa faci dansuri "de strada" dar ai nevoie de multa munca si vointa. eu iti urez bafta!winking

| blueskies14 a răspuns (pentru vladEUS):

Sfoara este lateral, iar spagatul vertical. Nu e tot aia.

| vladEUS a răspuns (pentru blueskies14):

Merci de corectie! :* oricum bafta!

| alex9987 a răspuns:

Da de ce nu, poti face orice fara sa inveti totul vine de la sine nu trebuie sa inveti de la nimeni! Funda?

| Beea33 a răspuns:

Ap si eu am 12 ani si ma confurnt cu aceiasi problema eu m-am decis sa fac spagatul si am vazut ca nu reusec dar am facut exerciti uiite ce am facut : Pui piciorul din fata pe ceva inalt si te lasi cu fata adica trunchiul in fata si vei simti destula durere :( Dar e bine ca isi da drumul apoi te pui in genuchi pui piciorul in spate cel cu care vei face in spate apoi te lasi iar cel din fata va sta indoit... Apoi fandari dar rebuie sa le faci corect. Pentru sfioara. Te pui intr-un fel mai cracita pe jos si te lasi in fata faci fluturasul care e foarte usor adica... iti unesti talpile iar piciorele le lasi deslipite incat sa obtii o gaura in mijloc sti tu daca nu cauti pe net sunt multe chesti uite cam asa http://26.media.tumblr.com/tumblr_lybnzm0q791qe5qqho1_500.jpg Apoi genuchi ii faci inasafel sai atingi cu poadeaua :D SI la sfarsit am reusit doar pe cel primul :(( insa nu-i nimic ecserseaza tu pentru amndoua si vei reusi amndoua :D BAFTA FUNDITA?