| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si fac 17 in iunie. Am 1.69 inaltime. De cand am facut 16 pana acum, am crescut 9 centimetri. (cu ajutorul exercitiilor de crestere). Cat de curand ma voi apuca iar de baschet, 7 zile din 7 (vreo 2-3-4 ore pe zi). Mi-e frica ca la sfarsitul verii cand ma voi masura, sa nu fi crescut deloc. si atunci sa fiu dezamagit total. Vreau sa imi raspunda oameni care au crescut dupa 16-17 ani vreo 8-10 centimetri si cum au crescut (prin baschet, exercitii etc). Nu va apucati sa imi ziceti, sigur vrei mai creste (ca asta stiu si eu). Vreau persoane care au crescut mult dupa varsta de 16 ani, concret.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai crescut datorita lor si pentru ca esti la pubertate

| GutaSebastian a răspuns:

Salut, imi poti spune si mie ce exercitii de intindere ai facut? happy