| RayKzor51 a întrebat:

Am auzit ca poti sa arati bine si sa fii mai masiv avand un genetic prost?
Eu zic ca toate astea sunt minciuni.
Daca ai un genetic de a fi mic, nu o sa fii niciodata masiv.
Daca ai un genetic prost nu vei arata niciodata estetic cum arata cei cu geneticul bun.
Geneticul conteaza extrem de mult pentru aspect, daca ai genetic cu umerii ingusti nu o sa ai niciodata umeri lati si dezvoltati cum ii au cei cu geneticul bun.
Poti sa faci ani de sala, daca nu ai genetic bun nu vei arata atat de bine cum arata cei cu geneticul bun

6 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Asta cu "bad genetics" e abureala, atat timp cat te antrenezi la intensitate maxima, te odihnesti si ai o alimentatie optima pentru masa musculara, o sa ajungi sa arati bine, numai ca dureaza cativa ani.
Ca sa atragi priviri pe strada, as spune ca dureaza cam 4-5 ani de sala, muschii se dezvolta incet si cresc incet, important e sa fii consistent si sa lucrezi chiar daca nu te simti in stare.
Ca sa fii peste un tip average, chiar daca ai genetic prost si te ia vantu pe strada(sa spunem ca te apuci cand chiar arati exceptional de rau), dureaza cam 1-1.5 ani, iar peste cei cu un raport bun si proportii bune, gen umeri talie picioare, dureaza in jur de 1.5-2.5 ani... iar prin genetic prost intelegi faptul ca esti ectomorf si ca ai niste proportii proaste si insertii proaste, si ca atat timp cat muncesti, muschii cresc.
Cazurile astea de genetic prost sunt foarte rare.

| wildthing a răspuns:

E adevarat ca daca nu te ajuta fizicul, poti sa te antrenezi oricat, ca tot nu vei ajunge vreun Mister Olympia, dar cu siguranta vei arata mai bine decat "the average guy"...munca nu ramane niciodata nerasplatita, adica daca te antrenezi, cu siguranta vei arata mai bine decat daca nu o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde și de înălțime ca să arăți bine.

| Claudiu22200 a răspuns:

Nu contează geneticul.
Contează munca pe care o depui, venind la sala +alimentația, odihna
Endomorfu, l e tipul ala mare rău
Tipurile somatice.
Mezomorful, e tipul
care nu are, multa grăsime
Endomorful, e persoana slaba

| RayKzor51 explică (pentru Claudiu22200):

Ba conteaza geneticul
Daca ai un genetic naspa nu vei arata atat de bine cum arata cei cu genetic bun.

| Claudiu22200 a răspuns (pentru RayKzor51):

Dacă,vei munci îi vei întrece, asta nu înseamnă că, dacă nu ai genetic nu mai te duci la sala