| anna753 a întrebat:

Am nevoie de motivatie ca sa alerg dimineata si sa ma trezesc la 8. Va roog frumos, credeti ma ca am incercat absolut tot la ce m-am putut gandi si nu a functionat si eu chiar vreau sa alerg sa slabesc si pentru sanatatea mea mai ales.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand te culci mai devreme. Obligatoriu dormi 8 ore pe noapte. Motivatia trebuie sa ti-o gasesti tu si sa nu te tina doar 3 zile. Eu una ma uit la poze before&after, urmaresc ce tine de fitness si mancat sanatos, citesc si citate motivationale : iti recomand Pinterest - este un site unde gasesti informatii despre absolut orice.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Descarca poze cu corpurile unor fete care iti place cum arata, poate asa va merge.
Sau imagineaza-ti cum se simte sa alergi pe aerul de dimineata, cand e linistit, eu numa ma gandesc la atmosfera aia si deja parca imi vine sa ma trezesc sa alerg. laughing

| anna753 explică (pentru Adry05):

Multumeeesc mult! Ajuta mult cand vine de la o alta persoana!

| darrio2007 a răspuns:

Te culci mai devreme. Daca simpla motivatie ca trebuie sa slabesti nu este importanta pentru tine, nu vad ce alta motivatie iti pot da eu de la distanta.

| DovleacTurbat a răspuns:

Oglinda si cantarul astea sunt motivatii "restul e cancan rolling on the floor" Cu trezitul de dimineata, ar trebui sa te pui in pat pe la ora 22 chiar daca nu ai somn, lasi tv, pc, telefon, stingi lumina si te va lua somnul. In cateva zile-saptamani organismul se va adapta si nu vei mai avea probleme cu trezitul.

| christall a răspuns:

Daca nu ai motivatie, nimic n-are rost, gasesti tot timpul motive sa n-o faci. Poti sa gasesti pe cineva dispus sa alerge cu tine.

| Intrainforma a răspuns:

Www.intrainforma.ro
Acolo vei gasi o multime de idei care te vor ajuta sa slabesti si sa te mentii sanatoasa
Mult succes