| Marymary05 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi depre sala. Eu sunt in inalt si slab am 1, 83 inaltime si 57 de kg. Dupa ca ce am vazut mai multe videoclipuri ( gen https://www.youtube.com/watch?v=3hUuiczC6zg ) as vrea sa ma apuc de sala. As vrea sa stiu daca m-as " ingrasa " in muschi daca sunt asa slab? Si ce exercitii ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| român1992 a răspuns:

În calitate de începător iți spun că dacă vrei masă musculară trebuie sa faci exerciții cu greutăți din ce în ce mai mari, iar pentru fibră multe repetiții cu greutăți mici. Dă roade, dar dacă mergi la sală îți spune cel care se ocupă de sală ce trebuie să faci, îl rogi să iți facă un program happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru român1992):

Muschii sunt facuti din fibre, copil mic.

Cand pui muschi sau faci "fibrare", antrenamentul e LA FEL.

Diferenta consta din alimentatie.

| SiLaS a răspuns (pentru român1992):

Se vede ca esti incepator pentru ca esti complent pe langa...fibrele sunt in alcatuirea muschilor deci e acelasi lucru.

| român1992 a răspuns (pentru SiLaS):

Ma gandeam la definire! My mistake! OMFG AM OMORAT UN OM! happy

| român1992 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am gresit, ma gandeam la definire! OMFG!

| SiLaS a răspuns (pentru român1992):

Pai daca ala te asculta pe tine baga un antrenament degeaba si nu ajungea nicaieri.Practic dintr-o greseala puteai sa iti bati joc de el foarte simplu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru român1992):

Stiu, definire = fibrare.

Si pentru asta trebuie sa arzi grasimea care acoper amuschii, deci alimentatie si alergat.

Antrenamentul de forta ramane LA FEL.

Cu cat arzi mai multa grasime, cu atat sunt mai fibrati muschii.

| român1992 a răspuns (pentru Cosmin86):

Like

| Musca_Dragos_1997 a răspuns:

OMG. slab mai esti. Scuza-ma. Tu trebuie in primul rand sa mananci foarte bine. Intra pe megaproteine.ro si cauta acolo la alimentatie sa vezi ce trebuie sa mananci cu continut de proteine. Mancare mancare mancare. Degeaba faci sala daca nu mananci ce trebuie