| DisturbeDd a întrebat:

Am o bicicleta sonix de la fisrt bike si am lasat-o afara toata iarna, acum cand m-am dus la ea am observat ca amortizoarele dupa fata sunt blocate, le-am fortat putin si a iesit din amortizor o teava de plastic care inconjoara fierul, nu stiu sa explic prea bine. stie cineva ce s-a intamplat? ( scuzati categoria dar nu stiu unde se incadreaza.)

3 răspunsuri:
| Carlos13 a răspuns:

Pai ai lasat-o afara toata iarna... a inghetat uleiul din furca (amortizor fata). Trebuie sa o pui la soare sau in casa sa se lichefieze uleiul.

Teava aia e plastic sau cauciuc? Poti sa o bagi inapoi?

| DisturbeDd explică (pentru Carlos13):

E de plasti, si da o pot baga inapoi insa cand ma apas pe amortizoare iese iar odata cu ele.

| iulian200 a răspuns:

Exact asa am patit si eu cu o bicicleta First Bike, au iesit tevile alea din plastic, la mine a mers si fara.