| Marcian a întrebat:

As avea nevoie de niste sfaturi cu privire la ce fel de bicicleta sa-mi cumpar. O sa o folosesc pe teren acidentat destul de mult deci nu doresc o cursiera sau o semicursiera dar o sa strabat multi km si pe asfalt si pietris (deci nu doresc nici all mountain) deci ma gandesc la ceva din gama cross country. Doresc sa cumpar una la mana a doua si bugetul e cam de 1000 ron. Intrebarile mele ar fi:
Ce companii sunt cele mai indicate? Am auzit ca Cube, Bulls si Scott sunt bune. Este adevarat? Mai sunt si altele?
Sa aiba suspensie si pe spate sau este mai bine doar pe fata?
Imi puteti recomanda niste site-uri sau contacte?
Ce alte sugestii mai aveti?

1 răspuns:
| MassEffect a răspuns:

Da la bugetu de 1000 ron nu o sa-ti iei cine ce bicicleta eu am o Kona Stab ( http://mostcycle.com/......-2010.html )am dat ceva bani pe ea dar e foarte buna o folosesc pentru downhill inca nu am probleme cu ea, biciclete second hand bune gasesti pe http://www.dirtbike.ro/bazar/biciclete/mtb-cross-country.