| AlexSkillz19 a întrebat:

As vrea sa cresc cat varmiu, are 1.82 si eu am 1.70 la 14 ani, as putea creste cat el?

6 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu, cred. Inaltimea e genetica, prin sport, mancare buna plus odihna grabesti procesul de dezvoltare al organismului. Daca toata familia, rudele tale sunteti inalti posibil sa atingi 1.78+ in urmatorii ani.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai sanse destul de mari sa atingi 1.80 sau un pic mai mult chiar deci e posibil sa il ajungi.

| sofisis a răspuns:

Tine de genetica. Fa basket daca vrei sa te ajute putin la inaltime. Altfel...nu ai sanse sa cresti decat atata cat iti permite mostenirea genetica.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu inaltimea capului conteaza, ci mintea care l-ai in el!

| DeniiSupreme a răspuns:

Da,incearca sa faci cat mai mult sport, ar fi bine sa practici basket sau handball

| SKy100 a răspuns:

Ai sanse mari sa ajungi la 1.80-184