| geo2044 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de un sport, si m-am gandit la karate am avut deja prima lectie de karate si mi s-a parut interesanta merita sa ma apuc? voi ce ziceti ati facut karate? stie cineva cum este? P.S. am 16 ani...

Răspuns Câştigător
| andreutzzza3242 a răspuns:

La inceput o sa fie greu sa te obisnuiesti cu rutina si s-ar putea daca inainte nu ai facut prea mult sport sa ai intinderi sau febra musculara, dar dupa maxim 2-3 luni te obisnuiesti.E un sport destul distractiv, dar trebuie sa depui mult efort daca vrei sa participi in viitor la competitii. Crede-ma, am practicat cam 4 ani.

4 răspunsuri:
| Scriitoarea a răspuns:

Eu practic karate de peste 5 ani.Eset un sport pe care eu una il iubesc.Iti dezvolta viteza reactiilor si reflexele, agilitatea, iti coordonezi miscarile mult mai bine si te mentine in forma mereu.Eu fac shotokan si sincer nu imi pare rau ca m-am apucat.La inceput e un pic mai greu, pana te obisnuiesti, dar dupa o sa vezi ca daca iti place o sa fi mereu curios sa afli mai multe, sa practici cat mai mult.Este foate bine daca te-ai apuca de karate, iti face bine atat fizic cat si psihic.La cel club ai fost, sau la ce stil?

| torsi a răspuns:

Daca iti place, poti practica linistit.

| Hasz a răspuns:

E super la karate.Si eu fac de 2 ani si inca continui.Merita la karate si chiar inveti ceva acolo

| dannyl a răspuns:

De ce ai vrea sa raspunda altii pentru tine la o astfel de intrebare?