| Monobrow a întrebat:

Bai deci salut!

Vreau sa imi iau o bicicleta sa ma plimb cu ea. Dar vreau sa mearga repede. Cum trebuie sa fie rotile ca sa mearga repede? Mari? Mici? Ca am vazut ca la foaie trebuie sa fie mare si la pinion mic. ca sa mearg repede. Dar rotile cum trebuie?

Da pedalaaaa!~

4 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Rotile sa fie cat mai mari si cat mai subtiri foaia de angrenaj sa fie cat mai mare si sa fie cat mai usoara bicicleta.iti recomand o cursiera cu roti de 28 inchi, cadru de carbon sau aluminiu, si foaie de angrenaj de 52 sau 54

| tapeee a răspuns:

Subtiri, cursiera!

| HaineDeVis a răspuns:

Recent in Romania au aparut cursiere de strada si de triatlon GRIGIO BIKES USA, iar din iunie 2013 MTB- uri XC din CARBON, pretul si dotarile lor sunt mai mult decat INCANTATOARE, in comparatie cu putinele modele de pe piata din Romania din aceeasi gama ce se vand la niste preturi exorbitante cu echipari sora sau tiagra.
Gama de biciclete accesibile sunt echipate cu linie completa SHIMANO 105 BLACK, cadre ultralight si furci de carbon, suporti apa din carbon plus incantatoarele ghidoane contratimp.
Mai mult decat atat pe: http://www.facebook.com/GrigioBikesEurope, puteti vedea modelele, marimile, colorile si de asemenea se pot comanda cu TRANSPORT GRATIS in Romania.
Plata se va face prin PayPal iar dupa confirmarea platii in termen de 10-20 zile produsul dumneavoastra ajunge acasa.
LIKE!
http://www.facebook.com/GrigioBikesEurope!
Va multumim!

| Pneumonoultramicroscopicosilicovolcaniconioza a răspuns:

Daca vrei sa mearga repede trebuie sa aiba rotile mari sau medii (cu schimbat-or optional) iar ca sa mergi repede la roata din spate trebuie sa fie cel mai mic pinion iar la mijloc(la pedale) drebuie foaia cea mai mare. Daca vrei sarci dealul e exact invers. Cere una cu 21 viteze.