| anonim_4396 a întrebat:

Baietii si fetele, o mica intrebare, recomandati-mi un program bun pentru sala, sala de muschi/forta, dar nu orice. sau mai stiu eu ce dracu, cei care sunt de mai mult timp la sala, nu 1-2-3 luni, un program bun pentru sala.

Răspuns Câştigător
| Rau1Alberto a răspuns:

Salut,programul variaza in functie de timpul in care il ai la dispozitie.
De exemplu, poti avea un antrenament de doar 3 zile sau unul de 5 zile.
Cel de 3 zile:
Luni: Piept + Biceps
Marti pauza
Miercuri: Umeri + Trapez
Joi pauza
Vineri: Spate + Biceps
[ Iar in cursul acestor 3 zile poti baga oricand abdomene / bicicleta / picioare ( in caz ca nu te omori cu ele) ]
____________________________________
Program de 5 zile:
Luni: Piept
Marti: Spate
Miercuri: Umeri + Trapez
Joi: Brate
Vineri: Picioare
[In aceste zile, poti face oricand cardio.]
Daca te intrebi care program e mai bun, eu unu til sfatuiesc cel de 5 zile, deoarece te axezi pe o singura grupa pe zi iar atunci te straduiesti sa o lucri cat mai bine posibil.
Acuma tu alegi, un mic sfat: Incearca ambele si vezi cu care iti merge mai bine!
Cam atat. Spor la munca si ambitie multa!

7 răspunsuri:
| Shavoo a răspuns:

Salut, iti recomand :
Luni- Piept, Biceps
Marti- Pauza
Miercuri - Spate Triceps
Joi - Pauza
Vineri - Umeri Trapez
Sambata- Picioare Abdomen
Duminica- Pauza

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shavoo):

Ia incearca miercuri -> spate + trapez si vineri umeri + triceps

sa vezi ca intra mult mai bine happy

| anonim_4396 explică (pentru Shavoo):

Daca m-as fi luat dupa tine sigur ajungeam sa fac mult mai bine decat programul meu anterior muschiwinking ce's cu pauzele alea ma?

| Shavoo a răspuns (pentru Cosmin86):

O sa-ncerc. Ms.

| Shavoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Care parte n-ai inteles-o " MA"?

| Shavoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea e sa nu combini niciodata intr-un antrenament doua grupe mari de muschi si exercitiile pe care le faci nu trebuie sa iti afecteze muschii de la urmatorul antrenament. De exemplu, daca faci piept, iti intra si tricepsul, deci ai nevoie de o zi pauza intre ele. La spate, intra si bicepsul si tot asa. De asta ti-am zis de pauza. Succes!