| MaGicElEmEnt a întrebat:

Buna all!happy As avea o intrebare... Daca merg seara cu bicicleta tot asa o sa ard caloriile sau mai greu? As dori raspunsurile voastre funda pentru un raspuns mai concretlaughingwinking

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Orice efort fizic arde calorii. Ideea este sa mergi, in ritm constant, cu viteza medie. Eu fac asta seara de seara si in circa doua luni am dat cateva Kg. bune. Este destul de important ca inainte de pornirea in cursa sa faci 6-8 minute o incalzire a muschilor de la brau in jos. Pe parcurs e bine sa ai apa plata cu lamaie si zahar. Ia-o treptat de la 10 Km si cresti apoi cat poti.